#projektdobrakawa 2

Ile kosztuje kawa specialty? 💰 

Sorry Ewa, ale nie będę wydawać tyle kasy na kawę 🙄

No właśnie… ile kasy? 🤔

Zwykło się myśleć, że kawa specialty jest kawą bardzo drogą i nie każdy może sobie na nią pozwolić. Tymczasem, czy aby na pewno? 

Przewertowałam półkę kawową w jednym z dużych supermarketów (w nich, by the way, na próżno szukać kawy specialty, ale o tym innym razem). Tutaj paczkę kawy ziarnistej można znaleźć już za dyszkę. Półkilogramowe paczki oscylują gdzieś w granicach 20-50zł.

A kawy specialty? Owszem, są droższe. Ale, czy aż tak bardzo?

No pewnie, że można znaleźć paczkę 250g za nawet ponad 100 zł (hoho i o niebo więcej), ale są też naprawdę dobre kawy za 40, 50 czy nawet 30 zł.

W kawach specialty wyższa cena nie bierze się z powietrza☝🏼 (przynajmniej nie dosłownie 😜)

Wiemy już, że kawa speciality uprawiana jest na małą skalę, owoce zbierane są ręcznie, ziarenka mogą mieć tylko kilka drobnych defektów. Kawa specialty dostaje min. 80 punktów i co ciekawe, im więcej punktów, tym droższa kawa – więc w tym przypadku akurat cena idzie w parze z jakością 💫 Jest wiele czynników, które determinują cenę kawy, wliczając chociażby region, z którego pochodzi – i do tego myślę, że jeszcze kiedyś wrócimy ✨ Póki co, pytanie do Ciebie: ile średnio kosztuje kawa, którą kupujesz? Czy uważasz, że to dużo, mało czy odpowiednia cena? Jeśli nie pijesz jeszcze kawy specialty, to czy to właśnie cena jest przeszkodą?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *